Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie Król poranka
zdjęcie Jarek Bukowski na to:
uuu..grubo! pięknie! rzuć trochę światła: czym robione? analog?pozdr. Jarek ...
zdjęcie Też mam ptaszka - a co? Jarek Bukowski na to:
foto.moon.pl)
zdjęcie Też mam ptaszka - a co? bajsza na to:
hi, hi
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Off topic  Ogólne dyskusje nie na temat  

swieta nie dla mnie;]

Tom Wolczyk Data wysłania : dnia 25.12.2007
Czytany : 3121 razy
Treść :
swieta sa i niech beda zawsze to chyba jedyny okres w roku kiedy nawet niewierni zaczynaja myslec o Bogu;]
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2 3
djbobo Data wysłania : dnia 25.12.2007
taka postawa wymagaal wysilku a wiec jest godna pochwaly i tym bardziej cenna
choc mial mozliwosc wygodnego zycia w ciepelku , w niebie, jednak wybral smierc za nas
postaw sie w sytuacji Jezusa to zrozumiesz ..... jako Syn Bozy mial zadanie do wykonania tutaj, ale jak pamietasz nie byla to sielanka [realizacja polegala na wlasciwym postepowaniu wedle praw Boga, na pokazaniu , ze czlowiek moze postepowac z wlasnej woli wedle Bozych przepisow i na daniu sie na ofiare za innych ludzi - na bezprawnym zakatowaniu abysmy my mogli miec nadzieje na zycie wieczne w przyszlosci]
"choc jak sie zastanowic ..... to chyba sama smierc jest istotniejsza bowiem wymagala ofiary swiadomego cierpienia za wielu ..... samo zmartwychwstanie to juz zasluga Boga nie Jezusa ... prawda? " wlasciwie chodzilo mi o to..co za róznica
a za obie wersje dzieki mam podobne zdanie;] pozdrawiam
roznica jest wiec powazna
wersja nr 2: wierze Bogu ......... czyli np czytasz i widzisz cos np obietnice czegos co jest nie prawdopodobne, ale wiesz , ze Bog nigdy nie klamie!!!! wiec mimo, ze nie rozumiesz, wierzysz Mu, ze tak zrobi nawet mimo realnego pojecia, ze to brzmi dziwnie, nie realnie z pkt widzenia czlowieka [np zmartwychwstanie]
bo wyobraz sobie wersje nr 1:

wierze w Boga czyli... wierzysz ze jest .... i reszta masz w powazaniu lacznie z tym co mowi [co ciekawe napisano, ze szatan tez wierzy !!!!!!!!! i co z tego ????? a co robi?? jestes jego kumplem?? ]
no wlasnie jest DUZA roznica zaraz wytlumacze :)
zwroc uwage na link, sa tam rozne tlumaczenia .... to pomaga zrozumiec jakies zawile tresci [rozne slowa, pkt widzenia] dzieki rowniez .... wiesz jak mnie znalesc ;) wrazie czego pomoge troche ;)
a co za róznica;]]]
dzieki za mila dyskusje glowe mi rozwala a jutro do roboty, czas troche pomarudzić pod fotami;] kiedys przy okazji wróce do "tematu" a w lepszej kondycji;]
choc jak sie zastanowic ..... to chyba sama smierc jest istotniejsza bowiem wymagala ofiary swiadomego cierpienia za wielu ..... samo zmartwychwstanie to juz zasluga Boga nie Jezusa ... prawda?
czytanie , czytanie , czytanie to najlepsza droga aby rozwiac watpliwosci bo wyobraz sobie ze czytajac w jednym miejscu masz watpliwosc a za 30 kartek masz odpowiedz TYLKO trzeba sie troszczke skupic, wiazac ze soba opisy rzeczy z roznych miejsc .....

a propos pentakosta ... to przynajmniej widac ze troche czytaja bo wiedza co istotnego mozna znalesc tam miedzy innymi
mówie o jego wierze w jego kosciól,
to wlasnie czytanie Biblii powoduje lawine niepewnosci i rozterek, dla swietego spokoju zostawilem ja w Kraju ale teraz nie mam wymówki -ZNAM LINK;]]
pentecostal to Afykanscy Chrzescijanie ale dla nich centrum wiary to dzien zmartwychwstania.
przy okazji nasuwa sie pytanie: wierzysz w Boga ? czy wierzysz BOGU?
no wlasnie?? spytaj papy !!!! widac ma w tyms jakis interes, choc rozmawialem z jednym kolesiem z kk i on mowi, ze ich ucza, ze to odstepstwo od Biblii jest i skad sie wzielo ALE TLUMOM PARAFIAN [czytaj matolow] tego nie wolno im mowic
wiem ze to wierzcholek gory, ALE jak nie bedziesz szukal to nie znajdziesz, kroczek po kroczku i bedziesz wiedzial co trzeba...... a co do pentakosta to wolalbym raczej abys sobie sam poczytal, zamiast szukac wiedzy i poparancow jakichs [sorki, ale nie znam ludzi], no bo wez na ten przyklad, jesli boli Cie glowa to idziesz do lekarza a nie do kowala co mial w rodzinie pielegniarke !!!!!! szykaj u zrodla a nie w jakichs popluczynach !!
skoro swiadomi jestesmy ze spora czesc naszej wiary ma podloze poganskie i czesto jest niemal naciaganiem Biblii to czemu KK w tym tkwi?
no i roztrojenie wiary Boga i kosciolow wynika rowniez z powyzszego, no i nie wiedza rowniez jest popierana przez KK no bo jak ktos poczyta , bedzie mial przemyslenia podobne do Ciebie Tom , a to zagraza KK , no bo zaraz zaczniesz pytac czemu lamie nawet podstawowe przykazania, a tak nie wiesz, nie zadajesz 'glupich pytan' a oni moga spokojnie drzec kaske na matolkach ;) . jedno napisal BOG, a realizacja tego co napisal to inna bajka i dzieje sie zgodnie z wiedza tzn z nie wiedza :[
dj dzieki za linka - nie pomyslalem ;]]
te pytania; to tylko czubek góry lodowej, ;]]
mam teraz znajomego z kosciola "Pentakosta" jak bym chcial miec jego wiare;]
Strony : 1 2 3