Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Zwijam się.... zdjęcie
zdjęcie amigamedia na to:
Co w tym ujęciu jest na tak?
zdjęcie profan na to:
Spojrzenie od korzeni. Pozdrawiam>P.
zdjęcie ... profan na to:
Kompani piją piwo,a małoletnich brak do towarzystwa. Pozdrawiam.P.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Optyka  

STARE OBIEKTYWY + LUSTRZANKA CYFROWA

KOKO74 Data wysłania : dnia 21.11.2005
Czytany : 2936 razy
Treść :
Witam.
Pisze to z nadzieją iż pomożecie znaleźć mi odpowieć na nurtujące mnie pytanie.
Przeczytałem w jakiejś prasie ze do lustrzanki cyfrowej np., Canon 350d. poprzez predykcje można podpiąć stare obiektywy M42
Myślałem o czymś takim
www.allegro.pl
lub takim
www.allegro.pl
te linki nie są żadna reklamą – nie chciało mi się szczegółowo opisywać tych przykładowych obiektywów.
Jak dla mnie to obiektywy są super tak piszą, ale ludzie aby coś sprzedać Pisza rudne rzeczy więc może ktoś z państwa wykonywał fotki takim obiektywem na cyfrowych lustrzankach mógłby napisać jak takie stare obiektywy się spisał ( nie chodzi mi konkretnie tylko o te dwa których przykład podałem, ale ogólnie o stare ).
Jeżeli uważacie ze obiektyw jest zły to dlaczego jeżeli możecie napisać.
Jestem człowiekiem który nie wiele wie i kilka razy pytałem się co powinno charakteryzować dobry obiektyw ? może ktoś potrafi udzielić odpowiedzi na takie pytanie.
Dziękuje pozdrawiam
Odpowiedzi na wątek:
Łukasz Talaga Data wysłania : dnia 10.02.2006
W mojej footgrafii uzywam głównie szkieł m42 szczegolnie w portretowej i przyrodniczej, szkla sa tanie a ogolnie jakosciowo lepsze niz canonoswkie czy sigmowskie sredniej klasy, polecam masz za mala cene dobre staloogniskowe obiektywy czesto tez jasne, sa manualne ale mi to nie przeszkadza bo nawet w sigmowskich af nie uzywam www.lukasziewa.be na mojej stronie masz wiele zdjec ze szkiel m42 pozdrowienia
danieczek Data wysłania : dnia 23.11.2005
Ja kombinuje coś takiego !!!
www.allegro.pl
www.allegro.pl
mua Data wysłania : dnia 21.11.2005
Miałem okazję robić zdjęcia canonem d 10 z objektywami radzieckimi tj:Zenitar 16mm ,Jupiter 135mm
Zdjecia były zadowalające radzieckie szkła bardzo ładnie rysują o ile są czyste i nie porysowane,to samo z niemieckimi .Starsze objektywy były ze szkła nie miały plastiku i lepiej odwzorowywały szczegóły.Druga ich ważna zaleta to że są tańsze od firmowych.Oczywiście zmienia się ich ogniskowa przy współpracy z cyfrą przylicznik x1,6l.