Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie ptasi narcyzm zdjęcie Nowe pokolenie zdjęcie Urodziny rybaka
zdjęcie ptasi narcyzm Wołodyjowski na to:
Amigamedia: to nic nie da, mały wycinek z kadru 12 Mpx. Wiem i boleję. dzięki ...
zdjęcie ptasi narcyzm amigamedia na to:
Zestawienie luks,ale jakość jest bardzo kiepska.Masz RAWa,z tego,to wyślij mi ...
zdjęcie Nowe pokolenie amigamedia na to:
(:
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Off topic  

Jaki monitor? (kineskop)

Kamil8702 Data wysłania : dnia 24.08.2007
Czytany : 1606 razy
Treść :
Witam. Jestem posiadaczem monitora 17" Samsung 797MB. Ogólnie jestem z niego zadowolony (mała plamka, bdb geometria i ostrość na całej powierzchni, dobre odwzorowanie kolorów, odświeżanie, itp.), aczkolwiek charakteryzuje go jedna denerwująca wada... Chodzi o odwzorowanie czerni. O ile w dzień problem nie jest za bardzo widoczny, o tyle w nocy, w zupełnej ciemności czerń lekko się świeci, nie jest zupełnie czarna (coś w rodzaju tego z czym spotykamy się w panelach LCD, ale nie aż w takim stopniu).
Dlatego od pewnego czasu zastanawiam się nad wymianą monitora na inny model (oczywiście również kineskop - LCD nie wchodzi w grę), najlepiej 19". I pewnie domyślacie się już, czego od niego oczekuję Widziałem u znajomego jakiś model Sony (nie pamiętam jaki), i w ciemności czerń była zupełnie czarna, jak smoła, zero iluminacji. Jedyną jego wadą, jaką zauważyłem, były 2 poziome (mało widoczne) linie przebiegające przez cały ekran (na 1/3 i 2/3 wysokości ekranu), prawdopodobnie odpowiedzialne za poprawę geometrii.
W związku z powyższym mam do Was pytanie. Czy znacie z własnego doświadczenia jakiś dobry monitor CRT (najlepiej 19 cali), który charakteryzował by się cechami (przynajmniej większością) mojego monitora plus prawidłowym odwzorowaniem czerni??? Proszę o pomoc!!! (oczywiście w grę wchodzi sprzęt używany) pozdrawiam ;]
Odpowiedzi na wątek:
blues4u Data wysłania : dnia 31.08.2007
Od paru dni mam LCD SAMSUNG SyncMaster 203B - 20", format 3x4, bardzo duży ekran i można obrącać o 90 ctopni. Czerń całkiem przyzwoita, nie ma zabarwienia. Jeśli mówić o ograniczeniu czerni w zauważalny sposób, to jest to związane nie z matrycą, lecz bardziej z efektami w oku, powstającymi podczas przeniesienia wzroku z jasnej części obrazu na ciemną. Rozmiar piksela standardowy - siatki matrycy nie widać z odległości 90 cm. Polecam
Kamil8702 Data wysłania : dnia 29.08.2007
WRESZCIE JAKAŚ ODPOWIEDŹ!!! ;D Dzięki Witku ;] A ma ktoś może doświadczenie z Trinitronem?
witek.el Data wysłania : dnia 29.08.2007
Mam LG Flatron 19' i nie narzekam.